Yhteystiedot

YHDISTYKSEN HALLITUS VUONNA 2018

Puheenjohtaja   

Milla Koivusalo, Seinäjoen kaupunki, puh. 044 2714224, milla.koivusalo@seinajoki.fi

Sihteeri   

Suvi Katajamäki, Seinäjoen kaupunki, puh. 06 416 2417, 044 289 0778  suvi.katajamaki@seinajoki.fi

Jäsenet:

Anita Huhtamäki, Etelä-Pohjanmaan sairaanhoitopiiri, puh. 050 474 4528 anita.huhtamaki@epshp.fi

Ulla-Maija Viitala, Etelä-Pohjanmaan sairaanhoitopiiri, puh. 050 329 8866 ulla-maija.viitala@epshp.fi

Taina Hällström, Seamk Oy, puh. 040 830 7475 taina.hallstrom@seamk.fi

Maaret Ojaluoma, Seinäjoen kaupunki, puh. 044 425 5445, maaret.ojaluoma@seinajoki.fi

Marja Ilomäki, Seinäjoen kaupunki, puh. 06 416 2493, marja.ilomaki@seinajoki.fi

Saija Hakoniemi, Seinäjoen kaupunki, puh. 06 416 2142, saija.hakoniemi@seinajoki.fi

Eija Haapasalmi, varapuheenjohtaja, Seinäjoen kaupunki, puh. 040 535 3106, eija.haapasalmi@seinajoki.fi

Heli Kivimäki, Seinäjoen kaupunki, puh. 044 4181 040 heli.a.kivimaki@seinajoki.fi

Suvi Röök, Seinäjoen kaupunki, puh. 0400 799 107 suvi.rook@seinajoki.fi

 

Hallituksen varajäsenet: (suluissa)

Anita Huhtamäki (Raija Hanhikoski)
Ulla-Maija Viitala (Sinikka Hautamäki)
Taina Hällström (Sari Katajamäki)
Maaret Ojaluoma (Mirka Unkeri)
Marja Ilomäki (Marja-Terttu Leinonen)
Saija Hakoniemi (Virpi Mäkipelto)
Eija Haapasalmi (Hilkka Takala)
Suvi Röök (Arja Salli)
Heli Kivimäki (Päivi Sepponen)

 

YHDISTYSVIRKAILIJAT

Sihteeri                               
Suvi Katajamäki, puh. 06 416 2417, 044 289 0778  suvi.katajamaki@seinajoki.fi

Rahastonhoitaja             
Milla Lehtinen, puh. 040 4158 848 milla.lehtinen@sedu.fi

Jäsenasiainhoitaja         
Hanna Kotila, puh. 044 418 1010 hanna.kotila@seinajoki.fi

Tiedotussihteeri            
Heli Ylitalo, puh. 040 5186 991 heli.ylitalo@sedu.fi

 
LUOTTAMUSMIEHET 2017-2018:

 

Etelä-Pohjanmaan sairaanhoitopiiri:

Sinikka Hautamäki, pääluottamusmies
sinikka.hautamaki@epshp.fi

Ulla-Maija Viitala, varapääluottamusmies
ulla-maija.viitala@epshp.fi

 

Eskoon sosiaalipalvelujen kuntayhtymä:

Heli Ojanperä, luottamusmies
heli.ojanpera@eskoo.fi

Soili Silvennoinen, varaluottamusmies
soili.silvennoinen@eskoo.fi

 

Seinäjoen koulutuskuntayhtymä:

Mirka Unkeri, pääluottamusmies
mirka.unkeri@sedu.fi

Eija Osmo, luottamusmies
eija.osmo@sedu.fi

 

Seinäjoen ammattikorkeakoulu Oy:

Riitta-Liisa Toppari, pääluottamusmies
riitta-liisa.toppari@seamk.fi

Taina Hällström, varaluottamusmies
taina.hallstrom@seamk.fi

 

Seinäjoen kaupunki:

Päivi Sepponen, pääluottamusmies, puh. 044-4700269 (ma-ke)
paivi.sepponen@seinajoki.fi

 

YHDYSHENKILÖT 2018

 

Riitta-Liisa Toppari

SeAMK, Tekniikka, Liiketoiminta ja Kulttuuri, Frami
SeAMK, Sosiaali- ja Terveysala
riitta-liisa.toppari@seamk.fi

Leena Löfhjelm

SeAMK, hallintotoimisto, Frami
SeAMK, Sosiaali- ja Terveysala, Keskuskatu
SeAMK, Tieteellinen kirjasto
leena.lofhjelm@seamk.fi

Ulla-Maija Viitala

Etelä-Pohjanmaan sairaanhoitopiiri
ulla-maija.viitala@epshp.fi

Maarit Koskela

Etelä-Pohjanmaan liitto
maarit.koskela@etela-pohjanmaa.fi

Marja-Terttu Leinonen

Etelä-Pohjanmaan Musiikkiopisto
marja-terttu.leinonen@epmo.fi

Heli Kivimäki

Seinäjoen kaupunki 
heli.a.kivimaki@seinajoki.fi

Eija Huhtanen

Koulutuskeskus Sedu, Ilmajoki
eija.huhtanen@sedu.fi

Piia Hautaniemi

Koulutuskeskus Sedu, Kauhajoki
piia.hautaniemi@sedu.fi

Leila Mäkelä

Koulutuskeskus Sedu, Ähtäri, Koulutie ja Tuomarniementie
leila.makela@sedu.fi

Elsi Jaskari

Koulutuskeskus Sedu, Seinäjoki, Kirkkokatu, Törnäväntie ja Rastaantaival
elsi.jaskari@sedu.fi

Pille Marttinen

Koulutuskeskus Sedu, Seinäjoki, Ammattikoulunkatu, Koulukatu ja Koskenalantie
pille.marttinen@sedu.fi

Soili Silvennoinen

Eskoon sosiaalipalvelujen kuntayhtymä
soili.silvennoinen@eskoo.fi

 

Isonkyrön kuntaan etsitään uutta yhdyshenkilöä
 

 

 
VAPAA-AIKATOIMIKUNTA spostilla: jyty@seinajoki.fi

Anita Huhtamäki, Etelä-Pohjanmaan sairaanhoitopiiri, kokoonkutsuja
puh. 050 474 4528, anita.huhtamaki@epshp.fi

Heini Peltonen, Seinäjoen kaupunki
puh. 416 2141, heini.peltonen@seinajoki.fi

Maaret Ojaluoma, Seinäjoen kaupunki
puh. 044 425 5445, maaret.ojaluoma@seinajoki.fi

Marjukka Hiltunen
puh. 040 533 4429, marjukka.a.hiltunen@gmail.com

 

 

NUORISOVASTAAVA

Marjukka Hiltunen
puh. 040 533 4429, marjukka.a.hiltunen@gmail.com

 

 

TYÖVALIOKUNTA 2018 (kokoontuu tarvittaessa)

Milla Koivusalo puheenjohtaja
Eija Haapasalmi varapuheenjohtaja
Maaret Ojaluoma hallituksen jäsen
Suvi Katajamäki sihteeri
Milla Lehtinen rahastonhoitaja
Hanna Kotila jäsenasiainhoitaja
Heli Ylitalo tiedotussihteeri

Ota yhteyttä alla olevalla viestikentällä, niin vastaamme sinulle pikimmiten!