Yhteystiedot

YHDISTYKSEN HALLITUS VUONNA 2019

Puheenjohtaja   

Milla Koivusalo, Seinäjoen kaupunki, puh. 044 2714224, milla.koivusalo@seinajoki.fi

Sihteeri   

Suvi Katajamäki, Seinäjoen kaupunki, puh. 06 416 2417, 044 289 0778  suvi.katajamaki@seinajoki.fi

Jäsenet:

Anita Huhtamäki, Etelä-Pohjanmaan sairaanhoitopiiri, puh. 050 474 4528 anita.huhtamaki@epshp.fi

Ulla-Maija Viitala, Etelä-Pohjanmaan sairaanhoitopiiri, puh. 050 329 8866 ulla-maija.viitala@epshp.fi

Taina Hällström, Seamk Oy, puh. 040 830 7475 taina.hallstrom@seamk.fi

Maaret Ojaluoma, varapuheenjohtaja, Seinäjoen kaupunki, puh. 044 425 5445, maaret.ojaluoma@seinajoki.fi

Arja Salli, Seinäjoen kaupunki, puh. 040 533 8274 arja.salli@seinajoki.fi

Saija Hakoniemi, Seinäjoen kaupunki, puh. 06 416 2142, saija.hakoniemi@seinajoki.fi

Eija Haapasalmi, Seinäjoen kaupunki, puh. 040 535 3106, eija.haapasalmi@seinajoki.fi

Päivi Sepponen, Seinäjoen kaupunki, puh. 044 4700 269 paivi.sepponen@seinajoki.fi

Suvi Röök, Seinäjoen kaupunki, puh. 0400 799 107 suvi.rook@seinajoki.fi

 

Hallituksen varajäsenet: (suluissa)

Anita Huhtamäki (Raija Hanhikoski)
Ulla-Maija Viitala (Sinikka Hautamäki)
Taina Hällström (Sari Katajamäki)
Arja Salli (Satu Eerola)
Maaret Ojaluoma (Mirka Unkeri)
Saija Hakoniemi (Virpi Mäkipelto)
Eija Haapasalmi (Merja Kankaanpää)
Suvi Röök (Piia Soraniva-Pippola
Päivi Sepponen ( --)

 

YHDISTYSVIRKAILIJAT

Sihteeri                               
Suvi Katajamäki, puh. 06 416 2417, 044 289 0778  suvi.katajamaki@seinajoki.fi

Rahastonhoitaja             
Milla Lehtinen, puh. 040 4158 848 milla.lehtinen@sedu.fi

Jäsenasiainhoitaja         
Hanna Kotila, puh. 044 418 1010 hanna.kotila@seinajoki.fi

Tiedotussihteeri            
Heli Ylitalo, puh. 040 5186 991 heli.ylitalo@sedu.fi

 
LUOTTAMUSMIEHET: (toimikausi 01.01.2019 – 31.12.2020)

 

Etelä-Pohjanmaan sairaanhoitopiiri:

Sinikka Hautamäki, pääluottamusmies
sinikka.hautamaki@epshp.fi

Ulla-Maija Viitala, varapääluottamusmies
ulla-maija.viitala@epshp.fi

 

Eskoon sosiaalipalvelujen kuntayhtymä:

Heli Ojanperä, luottamusmies
heli.ojanpera@eskoo.fi

Soili Silvennoinen, varaluottamusmies
soili.silvennoinen@eskoo.fi

 

Seinäjoen koulutuskuntayhtymä Sedu:

Mirka Unkeri, pääluottamusmies
mirka.unkeri@sedu.fi

Eija Osmo, luottamusmies
eija.osmo@sedu.fi

 

Seinäjoen ammattikorkeakoulu Oy:

Riitta-Liisa Toppari, pääluottamusmies
riitta-liisa.toppari@seamk.fi

Taina Hällström, varaluottamusmies
taina.hallstrom@seamk.fi

 

Seinäjoen kaupunki:

Päivi Sepponen, pääluottamusmies, puh. 044-4700269 (ma-ke)
paivi.sepponen@seinajoki.fi

Marika Kiukkonen, luottamusmies
marika.kiukkonen@seinajoki.fi

 

 

YHDYSHENKILÖT 2019:

 

Riitta-Liisa Toppari

SeAMK, Tekniikka, Ruoka Liiketoiminta ja Kulttuuri
riitta-liisa.toppari@seamk.fi

Leena Löfhjelm

SeAMK, hallintotoimisto, Frami
SeAMK, Sosiaali- ja Terveysala, Kalevankatu
SeAMK, kirjasto
leena.lofhjelm@seamk.fi

Ulla-Maija Viitala

Etelä-Pohjanmaan sairaanhoitopiiri
ulla-maija.viitala@epshp.fi

Maarit Koskela

Etelä-Pohjanmaan liitto
maarit.koskela@etela-pohjanmaa.fi

Marja-Terttu Leinonen

Etelä-Pohjanmaan Musiikkiopisto
marja-terttu.leinonen@epmo.fi

Heli Kivimäki

Seinäjoen kaupunki 
heli.a.kivimaki@seinajoki.fi

Eija Huhtanen

Sedu, Ilmajoki ja Lapua
eija.huhtanen@sedu.fi

Leila Mäkelä

Sedu, Ähtäri
leila.makela@sedu.fi

Elsi Jaskari

Sedu, Seinäjoki, Kirkkokatu, Törnäväntie ja Rastaantaival
elsi.jaskari@sedu.fi

Pille Marttinen

Sedu, Seinäjoki, Ammattikoulunkatu ja Koulukatu
pille.marttinen@sedu.fi

Soili Silvennoinen

Eskoon sosiaalipalvelujen kuntayhtymä
soili.silvennoinen@eskoo.fi

 

Isonkyrön kuntaan etsitään uutta yhdyshenkilöä
 

 

 
VAPAA-AIKATOIMIKUNTA spostilla: jyty@seinajoki.fi

Anita Huhtamäki, Etelä-Pohjanmaan sairaanhoitopiiri, kokoonkutsuja
puh. 050 474 4528, anita.huhtamaki@epshp.fi

Heini Peltonen, Seinäjoen kaupunki
puh. 416 2141, heini.peltonen@seinajoki.fi

Maaret Ojaluoma, Seinäjoen kaupunki
puh. 044 425 5445, maaret.ojaluoma@seinajoki.fi

Marjukka Hiltunen
puh. 040 533 4429, marjukka.a.hiltunen@gmail.com

 

 

NUORISOVASTAAVA

Marjukka Hiltunen
puh. 040 533 4429, marjukka.a.hiltunen@gmail.com

 

Ota yhteyttä alla olevalla viestikentällä, niin vastaamme sinulle pikimmiten!